Aagje maakt: Perzik-sorbetijs
- Aagje Blok
- 15 uur geleden
- 2 minuten om te lezen

Dit is toch wel bij uitstek ijsweer, of? En omdat de perziken momenteel flink in de aanbieding zijn, tellen we een en twee bij elkaar: tijd voor perzikijs! En ja, dat kan ook prima zonder ijsmachine….!
voor 4-6
½ citroen
200 g fijne suiker
15 grote, rijpe perziken*
1. Boen de schil van de citroen schoon en rasp heel fijn; pers het sap uit en zet weg.
2. Doe de suiker in een steelpan en schenk er 100 ml water bij. Voeg de citroenrasp toe en verwarm al roerend tot alle suiker is opgelost. Neem van het vuur en laat afkoelen.
3. Breng een grote soeppan met water aan de kook, zet het vuur laag en laat de perziken erin zakken; blancheer ze 2 min. Vul een kom met koud water, schep de perziken met een schuimspaan uit de pan en laat ze in het koude water zakken.
4. Neem de perziken uit het water, ontvel ze – velletjes niet weggooien! – en snijd het vruchtvlees in stukken. Pureer het in een blender (eventueel in porties). Doe de velletjes in een vijzel of kom en kneus ze tot er donker vocht uit loopt. Voeg dit sap toe aan de puree, samen met de suikersiroop en het citroensap. Gooi de gekneusde velletjes weg.
5. Doe het mengsel over in een ondiepe diepvriesbak en zet minimaal 4 uur in de vriezer. Roer het ijs elk uur even om met een vork zodat er geen ijskristallen ontstaan.
* Dit ijs is nog lekkerder met witte perziken, maar gebruik die alleen als je die bijvoorbeeld in je tuin hebt groeien. In de winkel zijn ze vaak echt te duur om ze op deze manier te verwerken.
Foto pufar@unsplash



Opmerkingen