Aagje maakt: Buttermilch-Kokoskuchen
- Aagje Blok
- 5 uur geleden
- 2 minuten om te lezen
oftewel Kokos-karnemelkcake

Dit ietwat vreemde recept kom je in vrijwel elk ouder Duits kookboek tegen – of dat boek nu uit de jaren vijftig stamt, of de jaren tachtig. Toen we het uit nieuwsgierigheid namaakten, bleek al snel waarom: heel makkelijk, heel lekker!
voor een plaattaart van circa 35x38 cm
voor de bodem:
2 eieren
180 g suiker
250 ml karnemelk
snufje zout
400 g bloem
1 zakje bakpoeder
voor de kokoslaag
130 g geraspte kokos
90 g suiker
2 el vanillesuiker
250 ml slagroom
1. Verwarm de oven voor op 200 ºC. Breek de eieren boven een kom en klop ze 5 min. schuimig met de suiker. Voeg al roerend karnemelk en zout toe. Meng in een kom de bloem goed met het bakpoeder en zeef boven het eiermengsel; roer goed om. Bekleed een grote bakplaat met opstaande rand met bakpapier en schep het beslag erin; verdeel gelijkmatig.
2. Meng de kokos met de beide suikersoorten en strooi over het deeg. Bak de taart circa 20-25 min.; de randjes moeten nu goudbruin zijn, en als je een satéprikker erin prikt, moet die er droog uitkomen. Zet vervolgens 5 min. het grill-element van de oven aan en laat de taart geen moment uit het oog: de kokos moet goudgeel worden. Pas goed op: er is weinig dat zo snel verbrandt als kokos en suiker!
3. Neem direct uit de oven en lepel de slagroom gelijkmatig over de nog hete taart*. Laat volledig en onafgedekt afkoelen.
*De slagroom houdt de taart en de kokos vochtig. Lepel de room over de taart als deze nog heet is, anders trekt het niet in. En geef niet toe aan de neiging het er gewoon overheen te gieten, want dan loop je een grote kans dat een deel te nat wordt en een deel te droog.
Je vindt dit recept ook in ons boek BACK! Het Duitse Bakboek.
© foto uitg. aagjeblok



Opmerkingen